2.liga:Ciężki mecz w Bytomiu

Darborki po raz drugi tej wiosny zdobyły komplet punktów,tym razem pokonując w Bytomiu po dwóch trafieniach Klaudii Kurosz tamtejszą Polonię 2:1(1:1). Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo, Bytomianki postawiły się naszej drużynie i walka o zwycięstwo trwała do samego końca.

Przed meczem wydawało się ,że będzie to łatwy mecz dla naszych Darborek przemawiały za tym fakty że obie drużyny dzieliło w tabeli sześć miejsc i to że poprzednie wizyty naszego zespołu kończyły się łatwymi zwycięstwami nie inaczej miało być i tym razem.W niedzielne popołudnie przy słonecznej pogodzie przyszło grać obu zespołom w tym meczu ,smaczku nadawał też fakt że to spotkanie odbędzie się na głównej płycie stadionu drugoligowej Polonii Bytom a nie należy ona do małych więc było gdzie pobiegać

Po rozpoczęciu meczu już przy pierwszej akcji mogliśmy objąć prowadzenie po wrzutce Moniki Garbacz Klaudia Kurosz przenosi piłkę nad poprzeczką.Za chwilę ponownie wrzuca piłkę tym razem z rzutu rożnego i o mało co nie pakuje futbolówki bezpośrednio do bramki.Z upływem czasu gra się w miarę wyrównuje akcje toczą się po obu stronach boiska. Po kwadransie gry znów nasze zawodniczki mają bramkowe sytuacje najpierw Karolina Borkowska trafia w bramkarkę gospodarzy(15') a za chwilę Marlena Mikołajczyk nie strzela z bliska do bramki(16') choć i tak zostaje złapana na minimalnym spalonym.Powoli Górnoślązaczki przejmują inicjatywę i coraz częściej goszczą pod naszą bramką, po jednej z takiej gościnie Polonia ma rzut karny, Patrycja Figiela w nie groźniej sytuacji fauluje przeciwniczkę i Pani sędzina wskazuje na 11,którą pewnie wykorzystuje Natalia Hetmańczyk nie dając szans Paulinie Król.Utrata bramki nie podziałała alarmująco na naszą drużynę, która w tej części gry gra słabo bez pomysłu, zamiast grać spokojnie piłką wybijają futbolówkę na oślep byle dalej od swojego pola karne.W 30'mogło być po meczu szybka kontra Polonii ze swojej połowy jednak ostatnie słowo należy do naszej bramki Pauliny Król która w ostatniej chwil zatrzymuje szarże gospodarzy.W 34'Darborki doprowadzają do wyrównania Monika Garbacz wrzuca piłę z prawej strony z autu na środek do Karoliny Borkowskiej,która pociągnęła kilka kroków i podała na lewe skrzydło do Klaudii Kurosz a ta bez problemów pokonuje bramkarkę i mamy remis 1:1.Pięć minut później znów szanse ma popularna ,,Zakwas"tym razem bramkarka Polonii wpada w Klaudię tym razem Pani sędzina nie miała odwagi wskazać na 11 metr.Końcówka pierwszej połowy należy do naszej drużyny najpierw Karolina Borkowska strzela tuż przy lewym słupku bramki, za chwilę Paulina Leśniak trafia w bramkarkę.Kolejny strzał to potężna bomba Patrycjii Figielii trafia w poprzeczkę.I na koniec Dorota Stempniak po wrzutce Moniki Garbacz przenosi piłkę nad poprzeczką, to samo robi za chwilę Karolina Borkowska

Drugą połowę zaczynamy od akcji prawą stroną, przerzut piłki na lewą stronę tam akcję zamyka Paulina Leśniak jednak jej strzał mija lewy słupek.W 53'zadrżały serca naszym zawodniczką, miejscowe mają wolnego z ok 25 metrów mocny strzał jednak broni instynktownie broni Ola Pawlos(zmieniła po przerwie Paulinę Król)parując piłkę na róg.Szybka odpowiedź naszej drużyny Monika Garbacz wypuszcza w uliczkę Klaudię Kurosz, tym razem Klaudia strzela za lekko i piłka w rękach bramkarki.Minutę później Monika sama chciała zdobyć bramkę lecz będąc na idealnej pozycji nie trafia w światło bramki.Napór Darborek wreszcie dał drugą bramką,kolejna dobra akcja prawą stroną Moniki Garbacz(60') podanie na środek przed bramkę Polonii gdzie jest nie pilnowana nie zawodna Klaudia Kurosz,która najpierw się zamachnęła na piłkę ale poprawka i Darborki wychodzą na prowadzenie 2:1.Po stracie drugiej bramki Polonistki szybko chce odrobić ale pewnie broni Ola Pawlos.Do końca spotkania bronimy minimalnej przewagi trener Marcin Miśkiewicz daje pograć ławce rezerwowej i po końcowym gwizdku możemy się cieszyć z trzeciego zwycięstwa w Bytomiu.Za tydzień Derby Dolnego Śląska Darbor-Miedź Legnica

14.kol 2.ligi kobiet 02-04-2017,Bytom
POLONIA BYTOM-DARBOR BOLESŁAWICE 1:2(1:1)

bramki:1:0-25'N.Hetmańczyk,karny(faul Figielii),1:1-34'K.Kurosz(Borkowska),1:2 60'K.Kurosz(Garbacz)
DARBOR:Król(46'Pawlos),Żurawska,Kowalska,Stempniak,Przydacz,-Borkowska(81'Sławińska),Leśniak, Figiela,Garbacz(81'Hajduk),-Mikołajczyk(71'Klasa),Kurosz(88'Strzelczyk)