2.liga:Pewne zwycięstwo okupione kontuzjami

Udał się Darborkom powrót na Stadion Miejski w Jaworzynie Śląskiej w meczu 8.kolejki pokonały 5:0(3:0) KKS Zabrze,po dwie bramki w tym meczu zdobyły Karolina Borkowska i Klaudia Kurosz a jedno trafienie zaliczyła Paulina Leśniak.Zwycięstwo cieszy natomiast martwią kontuzje odniesione w czasie meczu Katarzyny Kowalskiej i Klaudii Kurosz obie zawodniczki zostały odwiezione karetką do szpitala.Kasia nabawiła się kontuzji kolana a u Klaudii podejrzewano wstrząs mózgu.Również Karolina Borkowska przez większą część meczu grała z urazem uda.Mimo to nasza drużyna odniosła zasłużone zwycięstwo.

Miało to być łatwe zwycięstwo i zaczęło się znakomicie bo już w 5'Klaudia Kurosz dostała piłkę od Marleny Mikołajczyk przed prawym narożnikiem szesnastki gości i strzałem w lewe okienko bramki pokonuje Klaudię Ledwoń.I wydawało się ,że wszystko układa się po myśli trenera Marcina Miśkiewicza a tu w 11'Kasia Kowalska przy podaniu piłki do koleżanki nabawiła się kontuzji kolana i z bólem musi opuścić plac gry.Po wymuszonej szybkiej zmianie trener przesuwa Patrycję Figielę a jej miejsce zajęła wchodząca za Kowalską Ewa Klasa.Przeciwniczki widząc przetasowanie w naszych szeregach szybko chciały odrobić straty ale w dwóch groźnych akcjach w 15 i 22 minutach na nasze szczęście nie trafiły do bramki bronionej przez Olę Pawlos. Darborki szybko się otrząsają z zaistniałej sytuacji i w 24'podwyższają na 2:0 ,Patrycja Figiela wystawia piłkę Karolinie Borkowskiej a Borki pakuje piłkę po długim rogu do bramki gości.Po wznowieniu gry Barbara Żelichowska oddaje strzał obok lewego słupka naszej bramki,piłka przenosi się na drugą połowę boiska gdzie Paulina Leśniak posyła piłkę wysoko nad bramką przeciwniczek.W 35'ponownie Paulina oddaje strzał na bramkę tym razem Klaudia Ledwoń popisuje się dobrą interwencją.W 40'Darborki mają rzut wolny z lewej strony,do piłki podeszła Marlena Mikołajczyk i mocnym strzałem przenosi piłkę nad poprzeczką.Dwie minuty później było już 3:0 Paulina Leśniak wykorzystuje podanie Ewy Klasy zrobiła kilka kroków i oddała strzał w kierunku bramki,Ledwoń jeszcze interweniuje ale piłka powoli wtulała się do bramki KKS i nasza kapitan mogła się cieszyć ze zdobycia pierwszej bramki w tym sezonie

Druga połowa zaczęła się tak jak i pierwsza od szybko strzelonej bramki w 48'Patrycja Figiela podaje do Klaudii Kurosz a ta nie marnuje takiej sytuacji i z bliska pakuje piłkę do siatki.W 50'przed polem karny gości faulowana jest Klaudia Kurosz,tym razem wolnego wykonuje Paulina Leśniak,która trafia w poprzeczkę.Trzy minuty później Klaudia wyskakuje do piłki to samo robi przeciwniczka,która zamiast głową trafić w piłkę trafia w głowę naszej zawodniczki.Klaudia pada na murawę i po interwencji naszej Pani kierownik zostaje zniesiona na noszach z boiska i wraz z Kasią Kowalską odwieziona zostaje szpitala karetką.W 58'po szybkiej kontrze i mocnym strzale, bardzo dobrą interwencją popisuje się Paulina Król łapiąc pewnie piłkę.Za chwilę Marlena Mikołajczyk nie trafi z bliskiej odległości do bramki.Między 79 a 84' goście trzy krotnie groźnie zaatakowali, dwukrotnie fantastycznie interweniowała Paulina Król,pewnie broniąc strzały Wioletty Diółko(79') i Joanny Kęsoń(84') a raz od utraty bramki uratowała nas poprzeczka(80').Sędzia dolicza 4 minuty w których Karolina Borkowska ustaliła wynik spotkania na 5:0,Karolina przebiegła całą połówkę gości i po minięciu bramkarki z Zabrza w pakowała piłkę do pustej bramki.

Za tydzień Darborki czeka bardzo ważne i ciężkie spotkanie w Katowicach z liderem 2.ligi GKS oby w naszej drużynie nie przytrafiły się już kontuzje a kontuzjowanym zawodniczkom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

8.kolejka spotkań 2.ligi Kobiet 15.10.2016 Jaworzyna Śląska
DARBOR BOLESŁAWICE-KKS ZABRZE 5:0(3:0)
bramki:
1:0 5'Kurosz(Mikołajczyk), 2:0 24'Borkowska(Figiela), 3:0 42'Leśniak(Klasa), 4:0 48'Kurosz(Figiela), 5:0 90+2'Borkowska
żółta katka:Fross
DARBOR:Pawlos(46'Król(84'Dziewit),-Żurawska,Kowalska(11'Klasa),Stempniak,Przydacz,-Garbacz(81'Sławińska),Leśniak(c),Figiela,Borkowska,-Kurosz(56'Hajduk),Mikołajczyk(81'Mazanka)
KKS:Ledwoń,Czajkowska,Fross,Pardo,Sypniewska,Englisz,Żelichowska,Brzezina,Kesoń,Jaklowska,Dziolko