2.liga:W Derbach Darborki znów lepsze od Miedzi!

W drugoligowych kobiecych derbach Dolnego Śląska Darborki znów okazały się lepsze od Miedzi Legnica wygrywając tym razem ten prestiżowy mecz 2:1(2:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyły Karolina Borkowska i Paulina Leśniak a dla Miedzi jedynego gola zdobyła była zawodniczka Darboru Eliza Ostrowska.Była to druga wygrana podopiecznych Marcina Miśkiewicza nad Miedzią w tym sezonie,jesienią Darborki wygrały w Legnicy 3:1.

Początek meczu nerwowy z obu stron, pierwszy strzał na bramkę gości Darborki oddają w 4'za sprawą Nikoli Żurawskiej,która wykończyła składną akcję strzałem za pola karnego.Miedź odpowiedziała kontrą lewą stroną po której Viktoria Kudyba o mało co nie nabawiła się kontuzji kolana,jednak udzieleniu jej pomocy lekarskiej powróciła na boisko.I zaraz po wejściu w 9' po wrzutce z lewej strony posłała piłkę obok naszej bramki.W 11'powinno być 1:0 dla Darborek Marlena Mikołajczyk zamknęła dośrodkowanie z prawej strony Moniki Garbacz i będąc w bliskiej odległości z bramką gości nie zdołała umieścić głową piłki w siatce.Jednak sześć minut później możemy się cieszyć z prowadzenia,Patrycja Figiela posyła piłkę pod bramkę z wolnego tuż za środkową linią boiska wprost na nogę Karoliny Borkowskiej,która pakuje piłkę w lewe okienko bramki Walter.W 20' kolejna akcja naszej drużyny i kolejny nie celny strzał tym razem Sylwii Przydacz.Trzy minuty później groźna akcja Miedzi jednak na posterunku jest Katarzyna Kowalska,która w ostatniej chwili wybija piłkę na aut.W 27' prowadzimy już 2:0 Dorota Stempniak strzela mocno za pola karnego na bramkę.Justyna Walter nie zdołała opanować piłki i wybija ją pod nogi Marleny Mikołajczyk ta podaje do Pauliny Leśniak która płaskim strzałem pokonuje zaskoczoną bramkarkę gości.Po stracie drugiej bramki Miedzianki szybko chcą odrobić straty w 29' Darborki faulują tuż za środkową linią,wolnego wykonuje Eliza Ostrowska która mocny strzałem chciała zaskoczyć Aleksandrę Pawlos ,która paruje piłkę na róg.Po wrzutce z rogu Viktoria Kudyba nie trafia w światło naszej bramki.W 35' Miedź znów ma wolnego ale znów nie trafia w bramkę Eliza Ostrowska a w 40' nie pilnowana Viktoria Czapluk trafia w poprzeczkę naszej bramki.

Drugą połowę zaczynamy od dwóch dobrych akcji najpierw w 47'Klaudia Kurosz pociągnęła prawą stroną pociągnęła na wysokość szesnastki gości wrzuca w pole karne ale nie było nikogo kto by zamknął tą akcję .A minutę później tym razem pociągnęła lewą stroną Nikola Żurawska, centra w szesnastkę gości i zamykająca Klaudia Kurosz nie potrafi opanować piłki.Po chwili szybka kontra Legniczanek i Ola Pawlos broni mocny strzał Agaty Gaweł za pola karnego.Darborki dają się zepchnąć do głębokiej obrony i po dwóch wybiciach piłki za końcową linię dają rywalką dwa rzuty rożne.Egzekutorką rzutów rożnych w Miedzi jest Eliza Ostrowska która centruje mocno,za pierwszy razem Ola Pawlos broni strzała ale za drugim razem w 57' mocny strzał przełamuje ręce Oli i Miedź zdobywa kontaktowego gola.W odpowiedzi Marlena Mikołajczyk nie trafia z główki w bramkę a strzał z wolnego Patrycji Figielii broni Justyna Walter(60').Kolejna szybka akcja Miedzi w 63' i kolejna dobra interwencja naszej bramkarki po strzale Viktorii Czapluk.Gra na boisku się zaostrza musi interweniować sędzia na szczęście nie obyło się bez żadnej kontuzji.W 73'mamy rzut rożny po którym Paulina Leśniak nie trafia za szesnastki w bramkę Miedzi.Goście bardzo chcą wyrównać nasz zespół dobrze się broni jednak w ostatniej akcji Miedzianek Adriana Akcińska mogła pokusić się wyrównującego gola na szczęście strzałem za pola karnego nie trafiła w bramkę.W odpowiedzi będąca parę minut na boisku Ewa Klasa wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarką gości lecz zabrakło jej szczęścia i mecz zakończył się zwycięstwem Darborek 2:1