2.liga:Wróciły bez punktów z Bielsko-Białej

Darborki wróciły z Bielsko-Białej bez punktów przegrywając z Rekordem 1:4(1:1),mimo dobrej grze zwłaszcza w pierwszej i prowadzeniu od 14'po strzale Klaudii Kurosz nie udało się urwać choć jednego punktu rywalom z Bielsko-Białej.

Trener Marcin Miśkiewicz nie mógł wystawić najsilniejszego ustawienia w tym meczu ponieważ zabrakło w środku pola Patrycji Figielii więc przesunął z obrony Nikolę Żurawską a w jej miejsce wstawił Emilkę Mrozek.Wiadomo było że w tym meczu nie będzie łatwo i taktyką na ten mecz było wciągnięcie na naszą połowę rywala i posyłanie tzw dzidy do przodu na najdalej wysuniętą Klaudię Kurosz i tak też się działo.Nasza obrona w pierwszej połowie była szczelna zatrzymując rywala przed naszym polem karnym i po odebraniu piłki szybko przenosiła ją na drugą stronę boiska.Pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze,którzy mają wolnego z ok 25 jednak my dobrze ustawiamy mur i strzał nie trafia w naszą bramką.W 9'to Darborki mają szansę na bramkę z lewej strony w kierunku bramki wysoką piłkę posyła Paulina Leśniak lecz bramkarka Rekordu z trudem wyłapuje piłkę.Cztery minuty później przed szesnastką gospodarzy faulowana jest Klaudia Kurosz,wolnego wykonuje Karolina Borkowska i posyła piłkę nad bramką.W 14'prowadzimy 1:0 z prawej strony rzut rożny wykonuje Paulina Leśniak,która wrzuca piłkę w pole karne Bielszczanek a najmniejsza na boisku Klaudia Kurosz pakuje głową piłkę do siatki.W 24'mogliśmy zdobyć drugą bramkę gdyby Karolina Borkowska dobrze przymierzyła piłkę w kierunku bramki,uderzyła mocno za szesnastki lecz na miejscu jest Wiktoria Berdys,która pewnie łapie futbolówkę.Bielszczanki nie mając nic do stracenia ruszają do śmielszych ataków i w 27' mocny strzał paruje na róg Ola Pawlos.Rekord wykonuje rzut rożny z prawej strony podanie na środek do Klaudii Kubaszek i po jednym z nielicznych błędów naszej obrony strzałem piętą pakuje piłkę na naszej bramki doprowadzając do remisu.W 34' szybkie wyjście z piłką na połowę miejscowych Sylwii Przydacz jednak szybko zostaje nie przepisowo zatrzymana przez Aleksandrę Kaim(żółta kartka)a mogła być ciekawa akcja.Pod koniec pierwszej połowy Ola Pawlos dwukrotnie ratuje nasz zespół od utraty bramki,broniąc bardzo mocne strzały.W odpowiedzi w ostatniej akcji Monika Garbacz o mało co nie pokonała bramkarkę Bielszczanek z rzutu rożnego,która w ostatniej chwili łapie piłkę.

Drugą połowę zaczynamy od zmiany bramkarek w naszym zespole Paulina Król zastępuje między słupkami Olę Pawlos.Po gwizdku gospodarze ruszają szybko do ataku i już w 47 wychodzą na prowadzenie,Katarzyna Moskała uderzyła za pola karnego i piłka za grzęzła w naszej siatce.Rekordzistki powoli przejmują inicjatywę na boisku i w 55' po wrzutce z prawej strony mogły się pokusić o kolejną bramkę na szczęście piłka po strzale przelatuje nad naszą poprzeczką.Darborki czekały na swoją szansę do 61' wówczas Karolina Borkowska wychodzi na czystą pozycję i trafia piłkę do bramki jednak Panie sędziny dopatrują się spalonego.W 72' tracimy trzecią bramkę ,Bielszczanki przeprowadzają akcję środkiem boiska po którym Aleksandra Kim posyła mocną piłkę pod poprzeczkę bramki Pauliny Król.Pięć minut później Monika Garbacz mogła zdobyć kontaktowego gola,jednak będąc w idealnej sytuacji nie trafia do bramki.82 minuta okazała się pechowa dla Klaudii Kurosz ,która po zderzeniu się z przeciwniczką opuszcza boisko i została odwieziona do miejscowego szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu(na szczęście po badaniach nie stwierdzono żadnego groźnego urazu i wypisano Klaudię do domu). Nie minęło dwie minuty a znów tracimy bramkę,Rekord ma rzut wolny na wysokości naszego pola karnego do piłki podeszła Klaudia Nowicka i strzałem w lewy górny róg naszej bramki pokonuje bezradną Paulinę Król.Vice lider do końca starał się o strzelenie kolejnych goli ale Paulina Król popisuje się dobrymi interwencjami i przegrywamy 1:4.

Zasłużone zwycięstwo Rekordu ale to nie był dla niego spacerek bo nasze dziewczyny pokazały się z niezłej strony a wynik 1:4 to chyba nieco za wysoki.Brawo dziewczyny za walkę.Teraz Darborki mają dwutygodniową przerwę bo za tydzień miały grać z rezerwami Rolnika Biedrzychowice ale rolnik się wycofał.Następny mecz Darborki zagrają 2 kwietnia(niedziela) w Bytomiu z Polonią

12.kolejka 2.ligi 18-03-2017,Bielsko-Biała
REKORD BIELSKO-BIAŁA-DARBOR BOLESŁAWICE 4:1(1:1)
bramki:
0:1-14'Kurosz,głową(Leśniak),1:1 27'Kubaszek, 2:1 47'Moskała, 3:1 72'Kaim, 4:1 84'Nowacka
REKORD: Berdys (80. Chowaniec) – Bysko, Chrząszcz, Kubaszek, Kaim(ŻK), Moskała, Franaszek, Chomiuk (58. Marchewka), Nowacka, Midor (82. Niedziela), Skolarz (80. Bułka)
DARBOR:Pawlos(46'Król),-Przydacz(85'Strzelczyk),Kowalska,Stempniak,Mrozek(85'Sławińska),-Garbacz(79'Hajduk),Leśniak,Żurawska,Borkowska,-Mikołajczyk(69'Klasa),Kurosz(82'Felter)