A-klasa:Derby dla Darboru!

Po wygranej 3:2(1:2) z Venusem Nowice lokalne Derby dla Darboru.Sobotni mecz nieco przebiegiem przypominał pierwsze spotkanie z jesieni,Venus znów prowadził 2:1 i znów nie utrzymał tego wyniku.nie było to aż tak porywające spotkanie na jakie liczyli kibice obu drużyn.

W pierwszej połowie po kilku wymianach akcji i strzałach w słupki padła pierwsza bramka a zdobyli go Nowiczanie w 32' goście maja wolnego z prawej strony,strzał na naszą bramkę Jacek Suski zamiast łapać piłkę w ręce odbija ją przed bramkę wprost na głowę Mariusza Charytanowicza,który niema problemu ulokowaniem jej w naszej bramce.Trzy minuty później to Darbor cieszy się z bramki, lewą stroną pociągnął Krzysztof Kwiatkowski i jest faulowany w szesnastce gości,sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr,pewnym egzekutorem ,,11"okazał się Karol Rogowicz.Nie długo cieszymy się z remisu bo dwie minuty później znów przeciwnicy mają wolnego z prawej strony.Do piłki podszedł Adrian Krzykalski,który wykorzystał błąd Jacka Suskiego i wpakował piłkę w lewe okienko naszej bramki.W 42'mógł być remis ale strzał Krzysztofa Kwiatkowskiego Ukraiński bramkarz gości Vladyslav Sydorenko sparował na słupek.

W drugiej połowie Venus z upływem czasu przestaje grać co skrzętnie wykorzystują nasi zawodnicy i w końcówce meczu przechylają szalę zwycięstwa na naszą stronę.Najpierw w 81'Daniel Kantyluk hukną na bramkę z ok.35 metrów piłka z kozłowała przed bramką gości co zmyliło Sydorenkę,Vladyslav nie opanował piłki a ta wpada po jego rękach do siatki i zrobiło się 2:2.Darbor nie popełnił już błędu tak jak w poprzednich meczach i walczył do końca. I w 87' zdobywamy zwycięskiego gola ,Szymon Skupniewicz wrzucił piłkę z rogu w pole karne zakotłowało się pod bramką Venusa a Kacper Gawlak posyła piłkę po ziemi obok zaskoczonego Sydorenki co ucieszyło zawodników i kibiców naszego zespołu,którzy mogli się cieszyć wreszcie ze zwycięstwa Darboru w rundzie wiosennej.

16.kol.,A-klasy 15-04-2017,Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE-VENUS NOWICE 3:2(1:2)

bramki:0:1 32'M.Charytanowicz(głową),1:1 35'Rogowicz, z karnego 1:2 37'Krzykalski, z wolnego, 2:2 81'D.Kantyluk, 3:2 87'Gawlak,
DARBOR:Suski, -M.Sobel(80'G.Majewski), Gawlak, Włodarski, D.Kantyluk, -Kościołek(68'Rajter), Borodziuk(46'Skupniewicz), Kwiecień(66'M.Sikora), D.Sobel, -Kwiatkowski(89'Witek)- Rogowicz,
VENUS:Sydorenko, -M.Charytanowicz, R.Dawid, Ivanenko, Krzykalski, Lisowski, D.Maciałek(80'Polański), Myśliński,D.Węglarz, Wirchniański, Wnuk,

żółte karki:Gawlak,Sikora,D.Sobel,Kantyluk(Darbor),-Myśliński,M.Charytanowicz,Wirchniański(Venus)