2.liga:Przegrana w zaległym meczu

Nie udało się Darborkom przywieź choćby punktu z Zabrza,osłabione brakiem Sylwii Przydacz i Nikoli Żurawskiej oraz z grającymi z urazami Karolina Borkowską, Klaudią Kurosz, Pauliną Leśniak i Katarzyną Kowalską nasz Panie choć nie były zespołem gorszym przegrały 2:4.W 61' na murawie pojawiła się Paulina Król nie w bramce lecz w ... ataku i dzięki jej podaniu w 63'Patrycja Figiela doprowadziła do remisu 2:2.Końcówka należała jednak do miejscowych które wygrały ten mecz.

Od początku meczu obu drużynom towarzyszył upał co było widać na boisku, kilka zrywów i zaczęło brakować sił .Darborki kilka razy próbowały swoich sił pod bramką przeciwniczek ale dobrze spisywała się w bramce Czajkowska.W 11 Klaudia Kurosz wykłada piłkę Karolinie Borkowskiej jednak ta nie trafia w bramkę.Ta sytuacja się zemściła w 21' bierna postawa naszej obrony i bramkarki i Simona Wrazidło umieszcza piłkę w siatce.Ta bramka dodała skrzydeł gospodarzom i nieco przyciskają Darborki i kilka razy zagościły pod bramką Oli Pawlos.W 28'mogło paść wyrównanie Monika Garbacz zakręciła mocno z rogu, w ostatniej chwili Czajkowska wybija piłkę przed siebie.Za chwilę Pawlos interweniuje po strzale Wrazidło a po naszej stronie mocny strzał oddaje Paulina Leśniak ale i tym razem lepsza jest Czajkowska.W 45' tracimy drugą bramkę,Zabrzanki mają wolnego z 20metrów z prawej strony, wrzutka w nasze pole karne.Nasza bramkarka nie zdołała utrzymać piłkę w rękawicach a spadającą piłkę zgarnia Angelika Czmok i pakuje ją do bramki.

Drugą połowę zaczynamy od kontaktowej bramki w 48'Patrycja Figiela wypuszcza idealnie w uliczkę Klaudie Kurosz,która wychodzi sam na sam z Czajkowską i zdobywa swoją 22 bramkę w sezonie.Trzy minuty później znów strzela Klaudia tym razem obok lewego słupka.Zabrzani budzą się w 59'kiedy to przeprowadzają akcję lewą stroną ale tym razem Ola Pawlos swym wyjściem na przedpole ratuje nasz zespól od utraty bramki.W 64'minucie pada wyrównanie.Z rzutu rożnego wrzuca Monika Garbacz,przejmuje ją będąca kilka chwil Paulina Król,która podała do Patrycji Figielii a Patrycja pokonuje Czajkowską lekkim strzałem w lewy róg bramki.W 72'Darborki mogły prowadzić 3:2 ale Klaudia Kurosz zamiast strzelać po rogach bramki trafia w bramkarkę.Co nie udało się naszym zawodniczkom udało się przeciwnikowi, w 82' przy akcji KKS-u z bramki nie potrzebnie wychodzi nasza bramkarka i jest ponownie pokonana przez Simonę Wraziło.Zabrzanki niesione głośnym dopingiem przez swoich kibiców w 90' zdobywają czwartą bramkę Wioletta Dziółko strzeliła za pola karnego nie do obrony i Ola musi wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty.Tym samym przegrywamy pierwszy raz Zabrzankami w stosunku 2:4.

Podziękowania dla całej drużyny za trud włożony w dzisiejszy mecz za ambicję i za zaangażowanie do końca i za cały sezon w którym Darborki zajęły 3 miejsce.Dziękujemy

zaległy mecz 19 kol 2.ligi kobiet 11.06.2017,niedziela godz.13,Zabrze
KKS ZABRZE - DARBOR BOLESŁAWICE 4:2(2:0)
1:0 Wrazidło(21'), 2:0 Czmok(45'), 2:1 Kurosz(48'Leśniak), 2:2 Figiela(63'Król), 3:2 Wrazidło(81'), 4:2 Dziółko(90')