2.liga:Wygrały w upale

Darborki wygrały w Wałbrzychu z rezerwami PWSZ 3:1(0:0) bramki w tym meczu zdobyły nie zawodna w ostatnich meczach Klaudia Kurosz-2(5 miecz z rzędu z trafieniem Klaudii)oraz Marlena Mikołajczyk.Mecz był rozgrywany w upale ale dobrze z tym gorącem poradziły sobie nasze Panie.Bardzo dobre spotkanie rozegrała Nikola Żurawska,która zagrała dzisiaj na środku pomocy i bardzo dobrze wywiązała się z tego zadania.Wynik mógł być wyższy gdyby Klaudia Kurosz wykorzystał swoje dogodne sytuacje zwłaszcza w pierwszej połowie.

Nasz zespół szybko dostosował się warunków pogodowych i od samego początku ruszył do ataku spychając gospodarzy do obrony,Darborki raz zarazem gościły pod bramką PWSZ zwłaszcza Klaudia Kurosz nękała bramkarkę miejscowych ale jej strzały były za lekkie by nie można je złapać lub obronić.Darborki choć panowały na boisku to nie mogły udokumentować tego bramką.Naszej drużynie zabrakło trochę odwagi by skutecznie dobić rywalki,które praktycznie ani razu nie oddały żadnego celnego strzału na bramkę Oli Pawlos.Akcje gospodarzy szybko zostały rozbijane przez nasza obronę i Ola nie miała nic do roboty.Swoich strzałów na bramkę próbowały również Marlena Mikołajczyk,Nikola Żórawska i Monika Garbacz ale żaden strzał nie trafił do siatki.

Druga połowa nie przyniosła zmian na boisku Darborki dalej szukały szansy na swojego gola.W 50'przed szesnastką miejscowych faulowana jest Ewa Klasa i sędzia odgwizduje wolnego.Piłkę w pole karne do Klaudii Kurosz wrzuca Marlena Mikołajczyk,Klaudia będąc przed bramką trafia w poprzeczkę.W 63'Darborki wreszcie obejmują prowadzenie,Paulina Leśniak wypuszcza w uliczkę Klaudię Kurosz,która wpada w pole karne i zdobywa upragnionego gola.Nie minęło 2 minuty a jest już 2:0 dla przyjezdnych.Z rogu z lewej strony w pole karne wałbrzyszanek posyła Paulina Leśniak w prost pod nogi Marleny Mikołajczyk,która bez namysłu posyła piłkę w prawy róg bramki.Z dwubramkowej przewagi nie cieszymy się długo bo 68'tracimy bramkę, akademiczki mają wolnego z prawej strony.Mocny strzał przechodzi obok naszego muru, Paulina Król nie opanowuje piłki dobitka była skuteczna i wałbrzyszanki zdobywają kontaktowego gola.Strata bramki nie załamała naszej drużyny która chciała odrobić straty,udało się to w 82'. Wówczas Klaudia Kurosz dostaje prostopadłą piłkę od Nikoli Żurawskiej i wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarką i tym razem Klaudia się nie myli i prowadzimy 3:1.Darborki nie zwalniają tempa i ciągle naciskają rywalki, w 84'po strzale Nicoli Żurawskiej piłka zatrzepotała na poprzeczce za chwilę ta sama zawodniczka wrzuca w piłkę w pole karne miejscowych jednak Klaudia Kurosz nie zgarnia piłki.Jeszcze w 88'Monika Garbacz naciera prawą flanką oddając za wcześniej strzał po którym piłka przelatuje nad bramką wałbrzyszanek.W sumie zasłużone zwycięstwo naszych Pań które zostawiły dzisiaj dużo zdrowia na boisku w tym upale za to im należą się podziękowania.

21 kol.2ligi kobiet 28.05.2017,Wałbrzych
AZS PWSZ II WAŁBRZYCH-DARBOR BOLESŁAWICE 1:3(0:0)
0:1 Kurosz(61'Leśniak), 0:2 Mikolajczyk(65'Leśniak), 1:Czerniachowska(68'), 1:3 Kurosz(82'Żurawska)
AZS PWSZ II:Urbańska - Basiak, Czerniachowska, Furmankiewicz, Kroczak, Nawieśniak, Nowak, Orszulak, Smagur(34'Kałużna), Staranowicz, Szarko,