2.liga:Tylko remis w Prószkowie

Tylko jeden punkt przywiozły z Prószkowa Darborki po remisie z miejscową Gwiazdą 3:3,prowadząc po pierwszej połowie 2:0.Nie wątpliwie na wynik spotkania miała wpływ Pani sędzina tego spotkania,która w drugiej połowie nie pokazała dwóch czerwonych kartek miejscowym zawodniczkom za ewidentne faule na nogi naszych zawodniczek.

Darborki weszły w mecz z wielkim animuszem i od razu zepchnęły przeciwniczki do głębokiej defensywy.I na efekty nie trzeba było długo czekać bo w 6'prowadziły już 1:0.Akcja prawą stroną, Monika Garbacz podała piłkę po ziemi do Klaudii Kurosz,która z bliskiej odległości od bramki umieszcza piłkę w siatce.Zawodniczki Gwiazdy jeszcze na dobre nie otrząsnęły się po stracie pierwszej bramki a już przegrywały 0:2.W 11'ponownie asystę zalicza Monika Garbacz,która krosowym przerzutem na lewą stronę uruchamia Karolinę Borkowską, ,,Borki"zrobiła kilka kroków w stronę bramki i posłała piłkę nad wychodzącą z bramki Mileną Krawczyk.W 23' gospodynie spotkanie przeprowadzają pierwszą groźną akcję pod naszą bramką,mocny strzał zawodniczki z Prószkowa w ostatniej chwili interweniuje Nicola Żurawska a i tak sędzia odgwizduje spalonego.Darborki nieco odpuszczają a za grę biorą się miejscowe i 37' Karolina Sobotkiewicz przy mało zdecydowanej Oli Pawlos przenosi piłkę nad poprzeczką będąc kilka metrów od naszej bramki.W 39' znowu przed szansą na bramkę stanęła Karolina Borkowska ale tym razem trafiła w bramkarkę.Jeszcze przed przerwą próbuje strzelać na bramkę Patrycja Figiela lecz piłka szybuje nad bramką.

Po zmianie stron wydawało się ,że Darborki powiększą swoją zdobyć bramkową ale stało się inaczej to Gwiazda zaczęła zdobywać bramki.W 52' akcja środkiem boiska prószkowianek Kasia Kowalska próbuje odebrać piłkę przeciwniczce ta jednak bezpardonowo kopie Kaśkę w nogę,Pani sędzina puszcza grę nie dopatrując się przewinienia.Nasza zawodniczka pada na murawę i się nie podnosi(potrzebna pomoc medyczna) a Sandra Zylla zdobywa kontaktową bramkę.W 60'mogliśmy odrobić straty, Klaudia Kurosz wychodzi sam na sam z Mileną Krawczyk lecz jest podcięta od tyłu tuż przy polu karnym Gwiazdy,Pani sędzina tym razem dopatrzyła się faulu ale zapomniała że ma czerwone kartki ,która się należała zawodniczce gospodarzy ale i tak nie zdecydowała się na pokazanie żadnej kartki(!). W 64'tracimy drugą bramkę, Gwiazda ma rzut rożny z prawej strony,wrzutka w nasze pole karne i po dwóch trafieniach w lewy słupek Ewelina Feliks pakuje piłkę do naszej bramki obok Pauliny Król.Za chwilę kolejna kontra miejscowych i znów przy interwencji faulowana jest nasza zawodniczka(nakładka) tym razem na murawie leży Sylwia Przydacz(i znów bez kartki). Nie minęło siedem minut a Darborki przegrywają 2:3, akacja prawą stroną, podanie na środek do Janiny Ficek,która wyprowadza swój zespól na prowadzenie.73' Karolina Borkowska sygnalizuje zmianę ,jednak przed zejściem zdobywa wyrównującego gola.Będąc na lewej stronie przed szesnastką pociągnęła w stronę bramki i posłała piłkę na prawy słupek ustalając wynik spotkania.W 87' mogliśmy stracić i ten remis ,Paulina Król nie zdołała utrzymać piłki w rękach,przeciwniczki przejmują piłkę i oddają strzał na bramkę na nasze szczęście Dorota Stempniak na czas interweniuje i wybija piłkę z przed bramki.

Szkoda punktów ,bo zwycięstwo nam się należało,początek meczu był wyśmienity dla Darborek prowadzenie 2:0,a w drugiej połowie nasze zawodniczki nieco odpuściły co wykorzystały przeciwniczki.Punkt na wyjeździe cieszy ale nie o takiej zdobyczy punktowej myślały przed meczem nasze zawodniczki.

16.kol.,2.ligi kobiet 23-04-2017(niedziel),Prószków
GWIAZDA PRÓSZKÓW-DARBOR BOLESŁAWICE 3:3(0:2)
bramki:
0:1 6'Kurosz(Garbacz),0:2 11'Borkowska(Garbacz),1:2 52'Zylla,2:2 64'Feliks,3:2 71'Ficek,3:3 74'Borkowska,
GWIAZDA:Krawczyk,-Tomczyk,Kaczerewska,Jarosz,Zylla,Sobotkiewicz,Weletzki,Ficek,Trepka,Feliks, Żarska,
DARBOR:Pawlos(46'Król),Przydacz,Kowalska(84'Sławińska),Stempniak,Żurawska,-Garbacz,Leśniak(c),Figiela, Borkowska(84'Mrozek),-Mikołajczyk(84'Klasa),Kurosz,