2.liga:Zgasiły Gwiazdę z Prószkowa

Po wygranej dzisiaj 7:1 z Gwiazdą Prószków i przełożeniu meczu na środę GKS Katowice z Polonią Bytom Darborki wskoczyły na fotel lidera 2.ligi.Bardzo dobrze w tym meczu zaprezentowała się Karolina Borkowska ,która zdobyła 3 bramki i zaliczyła 3 asysty,pozostałe bramki dla naszego zespołu zdobyły Klaudia Kurosz,Monika Garbacz,Ola Hajduk oraz Angelika Felter.Była to piąta wygrana Darborek w tym sezonie.

Darborki po niemrawym początku powoli przejmują inicjatywę na boisku i zaczynają napierać na bramkę gości i już w 8' mogły prowadzić,Sylwia Przydacz huknęła z bliskiej odległości jednak w ostatniej chwil bramkarka paruje piłkę na róg.Jednak w 13'nasza drużyna obejmuje prowadzenie Paulina Leśniak podaje do Klaudii Kurosz, która widząc wychodząca bramkarkę lobuje ją i jest 1:0.Rośnie coraz większa przewaga naszych dziewczyn i w 23'Monika Garbacz dostała piłkę od Karoliny Borkowskiej będąc z prawej strony pod polem karnym bez zastanowienia strzela z pierwszej piłki w lewe okienko bramki bronionej przez Niestrój. Darborki mają kilka rzutów rożnych i wolnych z których nie mogą trafić do bramki bo nie ma nikogo kto by zamkną akcję i goście skutecznie wybijają piłkę z własnej szesnastki.Gwiazda stara się przeprowadzić szybkie kontry jednak nasza obrona jest skuteczna zwłaszcza Sylwia Przydacz szybko przerywa te akcje i akcje przenoszą się na drugą połowę boiska.W 39'Paulina Leśniak idealnie wrzuca piłkę w pole ale Klaudia Kurosz jej nie sięga.Dwie minuty później zdobywamy trzecią bramkę ,Patrycja Figiela będą z prawej strony oddała piłkę na środek do Karoliny Borkowskiej, która oddaje mocny strzał na bramkę Prószkowianek bramkarka interweniuje ale piłka przełamuje jej ręce i wpada do bramki.Prowadzenie 3:0 Darborki dowożą do gwizdka sędziego kończącego pierwszą połowę

Po zmianie stron goście zaczęli od dwóch składnych akcji pod naszą bramką ale zabrakło wykończenia.Szybka odpowiedź Darborek Nikola Żurawska podaje do Karoliny Borkowskiej ta strzela na krótki róg i bramkarka wybija piłkę na róg.Za chwilę mocny strzał oddaje Klaudia Kurosz i znów górą golikiperka gości.Po kolejnych dwóch kontrach(48,49') Gwiazdy my odpowiadamy czwartą bramką,Monika Garbacz wrzuca precyzyjnie do Karoliny Borkowskiej,która strzałem na pierwszy słupek pakuje piłkę do siatki w 50'. Nie załamało to przejezdne które w 52' mogły pokusić się o honorową bramkę kiedy to piłka przeszła wzdłuż naszej bramki na nasze szczęście nie było komu wpakować piłkę do siatki.Mając wysoki wynik trener Marcin Miśkiewicz daje pograć ławce rezerwowej wpuszczając co kilka minut nowe zawodniczki.W 65'prowadzimy już 5:0 ponownie na bramkę strzela Borkowska tym razem bramkarka odbija przed siebie piłkę, dopada ją Ola Hajduk i bez namysłu umieszcza futbolówkę w siatce.W 72'Prószkowianki mają rzut rożny z prawej strony,wrzutka w nasze pole karne i będąca kilka chwil na boisku Natalia Dziewit wypuszcza z rąk piłkę i o mało co przeciwniczki jej nie przejmują.Szybkie wybicie piłki zgarnia ją Ola Hajduk,która uruchamia na biegu Karolinę Borkowską, Borki pociągnęła pod bramkę Gwiazdy nie dając szans bramkarce zdobywając swoją trzecia bramkę w tym meczu.Trzy minuty później Angelika Felter wykorzystuje podanie od Karoliny Borkowskiej i z bliskiej odległości zdobywa swoją pierwszą bramkę w barwach Darboru.W odpowiedzi zawodniczki z Prószkowa przeprowadzają szybką akcję po której Natalia Dziewit musi wyciągać piłkę z siatki.Darborki nieco opadają sił a goście chcą zmniejszyć rozmiary porażki i nieco przyciskają jednak ich kolejne akcje nie przynoszą zmiany wyniku i Darborki zasłużenie ogrywają Gwiazdę Prószków 7:1.