2.liga/A-klasa:Ligowa jesień(7)

2.liga/A-klasa:Ligowa  jesień(7)

W najbliższą sobotę zespoły reprezentujące Darbor rozegrają 5(2.liga) i 7(A-klasa)kolejkę spotkań ,obie nasze drużyny zagrają z zespołami z dolnej części tabeli. Darborki zmierzą się w Bolesławicach z Gwiazdą Prószków a seniorzy wybiorą się do Stanowic na mecz z Herbapolem.

5.kolejka 2.ligi kobiet,sobota 24-09-2016 godz.16 DARBOR(2)-GWIAZDA PRÓSZKÓW(9)

W sobotę Darborki gościć będą u siebie drużynę z Opolszczyzny Gwiazdę Prószków(dawniej Polonia),która w tym sezonie jest dużym zaskoczeniem.Drużyna,która w poprzednim sezonie walczyła o czołowe lokaty(była nawet mistrzem jesieni) w tym sezonie jak na razie zawodzi w czterech kolejkach zdobyła zaledwie 3pkt po zwycięstwie u siebie w 1.kolejce z Polonią Bytom 4:3 a później przyszła seria trzech porażek z rzędu 0:3 z Miedzią(w),2:3 z SWD Wodzisław(d) i 0:6 z Mitechem II.Co daje drużynie z Prószkowa 9 miejsce w tabeli ,3pkt 1zw-3por. bramki:6:15.Poprzednia wizyta Prószkowianek w Bolesławicach zakończył się remisem 1:1(Kurosz) również remisem zakończył się rewanż w Prószkowie tyle tylko 0:0( i chyba stracone tam 2 punkty zabrakły naszej drużynie do awansu do 1.ligi). Przypomnijmy że w pierwszym starciu w Bolesławicach 9 maja 2015 r Polonia (wówczas)zrewanżowała się za wysoką porażkę u siebie wygrywając z Darborkami 1:0 strzelając zwycięską bramkę w 73'. Może wreszcie za trzecim podejściem nasze drużyny pokonają Prószkowianki na własnym boisku.

VIII kolejka 2.ligi kobiet ,24-09-2015

DARBOR BOLESŁAWICE - POLONIA PRÓSZKÓW 1:1(0:1)
0:1 15', 1:1 67'Klaudia Kurosz
DARBOR:Paulina Król(17'Natalia Dziewit), -Sylwia Przydacz, Katarzyna Kowalska, Dorota Stempniak, Emilia Mrozek(żk), -Monika Garbacz, Paulina Leśniak(c), Patrycja Figiela, Kamila Jasińska(89'Ewa Klasa), -Aleksandra Hajduk(46'Anna Sławińska), Klaudia Kurosz(żk)

W dotychczasowych rozegranych meczach po między Darborem a Gwiazdą(Polonią) w sezonach 2014/15 i 2015/16 jest korzystniejszy dla naszego zespołu 4 mecze 1zw-2rem-1por bramki:7:3

dom:0:1,1:1
wyjazd:6:1,0:0

7,kolejka A-klasy:HERBAPOL STANOWICE(13)-DARBOR(9)

Herbapol to jedna z najsłabszych drużyn obecnego sezonu po 6 kolejkach ma na swoim koncie 4 pkt i zajmuje przedostatnie 13 miejsce 1zw-1rem-4por bramki:8:16.Drużyna z gminy Strzegom utrzymała się w A-klasie dzięki reorganizacji ligi bowiem zajęli ostatnie miejsce w tabeli i zamiast spaść do B-klasy dostali prezent od PZPN w postaci miejsca w następnym sezonie w A-klasie.I powtarza się sytuacja i znów dołują w tabeli.W sezonie 2014/15 Herbapol rywalizował z Darborem w świdnickiej B-klasie gdzie dwukrotnie pokonał nasz zespół najpierw w 12 kolejce w Stanowicach 7:2 a później w rewanżu w 27 kolejce w Bolesławicach 0:1.

Może wreszcie nasza drużyna się przełamie i pokona Herbapol i przywiezie ze Stanowic komplet punktów.