Piłkarska jesień(3)

W ostatni weekend wakacji po seniorach do rozgrywek przystępuje kolejna nasza drużyna będzie to tym razem drużyna drugoligowych Darborek, które meczem z Rekordem rozpoczną trzeci sezon na tym poziomie.Natomiast w niedzielę seniorzy Darboru zagrają w Nowicach w derbach Gminy Jaworzyna Śląska z miejscowym Venusem.

sobota:1.kol.2.ligi kobiet 27.08.2016 ,Bolesławice:DARBOR-REKORD BIELSKO-BIAŁA godz.14

Darborki sezon 2016/17 rozpoczną od meczu z jednym z kandydatów do awansu Rekordem Bielsko-Biała,drużyna z Podbeskidzia tak samo jak nasze Darborki to wielkie przegrane z poprzedniego sezonu.Prowadząc przez większą część sezonu w ligowej tabeli dały sobie wydrzeć awans w końcówce rozgrywek na rzecz rezerw Wrocławskiego AZS-u.Nasza drużyna nie ma szczęścia do sobotnich gości w rozegranych czterech meczach między Darborem a Rekordem, Bielszczanki wygrały 3 mecze(3:2,3:0,6:2) i raz zremisowały(0:0) bramki 12:4.W poprzednim sezonie 5.września w Bolesławicach Darborki przegrały z Rekordem 0:3

3.kolejka 2.ligi kobiet 05-09 Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE -REKORD BIELSKO-BIAŁA 0:3(0:1)

bramki:0:1 20'?, 0:2 58'?, 0:3 64'?
DARBOR:Natalia Dziewit, -Sylwia Przydacz, Dorota Stempniak(żk), Patrycja Figiela, Katarzyna Kowalska, Weronika Strzelczyk, -Ewa Klasa(52'Ola Hajduk), Kamila Jasińska, Paulina Leśniak(c)(75'Ola Rudzińska), Monika Garbacz(75'Marlena Mikołajczyk), -Klaudia Kurosz(żk,żk/czk-88')

W meczach z Rekordem w Bolesławicach był remis,była porażka czas na zwycięstwo naszej drużyny jak głosi przysłowie ,,do trzech razy sztuka' może w trzecim podejściu Darborki zdobędą komplet punktów,tego im życzymy.

Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych kibiców na ten interesujący mecz emocji na pewno nie zabraknie.

Kilka słów przed sezonem udzielił trener Marcin Miśkiewicz:Po zdobyciu wicemistrzostwa moja drużyna nabrała pewności siebie.Pokazaliśmy ze stać nas na walkę z najlepszymi w tej lidze.W tym sezonie naszym celem jest cieszyć się piłką nożna.Mówienie o awansie jest bez sensu.Każda zawodniczka ma swoje ambicje i jeśli pokaże to na boisku to wszystko ułoży się samo.Mam wyrównaną kadrę.Doszły do nas 2 nowe zawodniczki(Karolina Borkowska i Nikola Żurawska obie przyszły z PWSZ Wałbrzych) które otarły się o Ekstraligę i na pewno dołożą jakości do naszej gry.Faworytem nie jesteśmy i taka rola nam pasuje.Wiemy na co nas stać i z pewnością nie raz pozytywnie zaskoczymy.Gramy bez żadnej presji to tez jest ważne.Nie jesteśmy zawodowcami nie ma kontraktów itp.My piłką nożna się bawimy dziewczyny czerpią z tego radość.Staramy się słuchać nawzajem.Jeżeli uda nam się dołożyć do tego dobre zdrowie bo chyba ono jest najważniejsze to o wyniki się nie martwię".

niedziela:3.kolejka A-klasy,28-08-2016,Nowice, VENUS NOWICE(9)-DARBOR(4) godz.11

Po dwóch meczach na własnym boisku seniorzy Darboru wybiorą się do sąsiada za miedzę czyli do Nowic na mecz Derbowy z miejscowym Venusem.Gospodarze po ponownym awansie do A-klasy w sezonie 2010/11 występuje w niej po dzisiejszy dzień.Poprzedni sezon podopieczni Piotra Szukalskiego zakończyli na 7 miejscu 44pkt (12zw-8rem-10por bramki 50:51). Obecny sezon Venus rozpoczął niemrawo jak na razie w dwóch meczach zdobyli tylko 1pkt zdobyty w Pszennie z Cukrownikiem(0:0) a wcześniej przegrali u siebie z Czarnymi Sieniawka 1:2 co daje im 9 miejsce w tabeli.Będzie to pierwsza konfrontacja między Venusem a Darborem, kto zwycięży w Derbowym meczu?Etatowy A-klasowiec(Venus) czy beniaminek ligi(Darbor)?Liczymy na kontynuację passy bez porażki ale nie będzie łatwo bo Venus jest bardzo groźny u siebie.Zapraszamy kibiców na to Derbowe spotkanie