2.liga:Zła passa przełamana,Rekord pokonany!

Dwa sezony czekały Darborki na pokonanie Rekordu, wreszcie się udało nasz zespół pokonał gości z Podbeskidzia 3:2(1:1). Pierwszą bramkę w sezonie 2016/17 dla Darboru zdobyła Marlena Mikołajczyk a dwie pozostałe bramki zdobyła debiutująca w naszej drużynie Karolina Borkowska

Już w pierwszej minucie Darborki mogły prowadzić 1:0 gdyby Klaudia Kurosz trafiła do bramki z bliskiej odległości ale niestety posłała piłkę obok bramki.Pierwsze minuty były dla naszych zawodniczek które nieco przycisnęły gości spychając ich do obrony. Bielszczanki jednak szybko się pozbierały i przeprowadziły pierwszą składną akcję po której Wiktoria Gabzdyl w 7'trafia w lewe okienko bramki bronionej przez Aleksandrę Pawlos. Nie minęło dwie minuty a Rekord ma kolejną szansę na bramkę,goście mają wolnego przed naszym polem karnym na szczęście Klaudia Kubaszek przenosi piłkę nad bramką.Powoli Rekord przejmuję inicjatywę i przeprowadza kilka groźnych ataków ale bez zdobyczy bramkowej.Od 30' do głosu dochodzi ponownie Darbor i w 31' mogło paść wyrównanie Paulina Leśniak zakręciła piłkę rzutu rożnego z prawej strony a bramka gości Wiktoria Berdys w ostatniej chwili piąstkuje piłkę na przed pole.W 36' mamy wreszcie wyrównanie, prawą stroną pociągnęła Klaudia Kurosz i posyła piłkę mocnym strzałem w lewy słupek,Dobija piłkę Karolina Borkowska ale tym razem wybija piłkę obrończyni jednak dopada ją Marlena Mikołajczyk i strzałem głową pakuje piłkę tuż przy lewym słupku.W 41' Darborki mają wolnego z lewej strony,Patrycja Figiela wrzuca piłkę w pole karne do Klaudii Kurosz tym razem Zakwas mija się z piłką i na przerwę schodzimy z remisem 1:1.

Druga połowa zaczyna się od wolnego dla Rekordu przed naszą szesnastką 48' po faulu Doroty Stempniak, na nasze szczęście rywalki trafiają w nasz mur. W odpowiedzi szybka akcja Darborek(51') i znów Klaudia Kurosz nie trafia do bramki.Minutę później mocny strzał z 25' gości Ola Pawlos nie dala się zaskoczyć i wybija piłkę na róg.W 59'kolejna groźna akcja góralek tym razem piłka przechodzi obok lewego słupka naszej bramki.W 70'kolejnego wolnego wykonuje Figiela lecz strzela nad bramką Berdys jednak siedem minut później ponownie do wolnego dochodzi Fiśka tym razem wrzuca w pole karne gości idealna piłkę na głowę Karoliny Borkowskiej,która bez problemu pakuje piłkę do siatki i Darborki prowadzą 2:1.Kolejnego wolnego Darborki mają w 82' do piłki podeszła Monia Garbacz i mocnym strzałem trafia w poprzeczkę.Za chwilę Klaudia Kurosz przenosi piłkę nad poprzeczką z bliskiej odległości od bramki gości.Kolejna akcja naszych dziewcząt przynosi bramkę z lewej strony w polu karnym gości piłkę otrzymuje piłkę Karolina Borkowska,która strzałem w krótki róg pokonuje bramkarkę Rekordu.Goście rzucają się do odrabiania strat najpierw Sylwia Przydacz a za chwilę Ola Pawlos ratują nasz zespól od utraty bramki.Wydawało się że wynik nie ulegnie zmianie, jednak bielszczanki zdobywają kontaktowego gola.W 3 minucie doliczonego czasu Rekord przeprowadza akcję robi się zamieszanie pod naszą bramką najpierw faulowana jest nasza bramkarka a za chwilę na murawę pada Nikola Żurawska Pani sędzina nie przerywa meczu a Klaudia Kubaszek pakuje piłkę do pustej bramki.Na nic nie zdały się protesty naszych zawodniczek bramka zostaje zaliczona jak się później okazało było to ostatnie trafienie gości w tym meczu i 3 punkty zostały w Bolesłąwicach.

Trzy punkty cieszą ponieważ były zdobyte na zespole zaliczanym do grona faworytów rozgrywek,dziewczyny pokazały ,że mają charakter oby tak było w dalszych meczach.

1.kolejka 2.ligi kobiet 27-08-2016,Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE-REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:2(1:1)
bramki:
0:1 7'Gabzdyl, 1:1 36'Miokołajczyk(głową), 2:1 77'Borkowska(głową), 3:1 83'Borkowska, 3:2 90+3'Kubaszek
DARBOR:Pawlos,-Przydacz(90+1'Strzelczyk),Kowalska,Stempniak,Żurawska(90+3'Mrozek),-Garbacz(89'Klasa),Leśniak(c),Figiela,Borkowska,-Mikołajczyk(72'Felter),Kurosz,

REKORD:Berdys(82'Chowaniec)-Łyczko,Chrząszcz,Ziejka(82'Kupczak),Kożdoń,Kubaszek,Nowacka (46'Kaim), Franaszek, Marchewka (70'Ruzhytska), Moskała, Gabzdyl (79'Cwajna)